MeoPro HD Plus 8x56
Ďalekohľady MeoPro HD Plus sú naším novým radom, ktorý vychádza z úspešnej 1. generácie MeoPro HD.
Ďalekohľady v dvoch prepracovaných variantoch 10x42 a 8x56 dostali pokročilejší optický systém, ktorý prináša ostrejší a jasnejší obraz s vyšším kontrastom.
V tejto cenovej kategórii dostanete vynikajúcu kombináciu kvalitnej optiky a ergonomického spracovania.
| Kategória: | Meopta |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | 8594050736825 |
Popis
Úplne nový ďalekohľad MeoPro HD Plus 8x56 prináša vynikajúce optické vlastnosti pre lov za šera.
Ďalekohľad MeoPro HD Plus 8x56 prináša pokročilejší HD optický systém, ktorý sa vyznačuje ostrejším a jasnejším obrazom s vyšším kontrastom, než jeho predchodca 1. generácie. Lovci určite ocenia široký zorný uhol a vynikajúce vlastnosti aj v horších svetelných podmienkach.
Ďalekohľad má aj nové presnejšie ostrenie a jeho telo je chránené ergonomickým gumovým armovaním. Napriek tomu je jeho ľahké horčíkové telo navrhnuté tak, aby ďalekohľad odolával náročnému zaobchádzaniu.
Vysúvacie očnice sú kovové a vonkajšia časť majú krytú gumou.
Povrchová úprava šošoviek zahŕňa vrstvu MeoShield chrániacu optiku proti poškriabaniu a vrtstvu MeoDrop s hydrofóbnymi vlastnosťami.
Samozrejmosťou ďalekohľadu je možnosť nastavenia dioptrickej korekcie. Ďalekohľad je plnený dusíkom zabraňujúcim zahmlievaniu v prípade výraznej zmeny okolitých teplôt.
Na ďalekohľad poskytujeme záruku 2 roky s možnosťou rozšírenia na 10 rokov (vyžaduje registráciu výrobku do 30 dní od nákupu).
Súčasťou balenia sú krytky, popruh na krk a obal ďalekohľadu.
| Použitie ďalekohľadu: | Za šera, Turistika, Pozorovanie vtáctva |
| Veľkosť objektívu: | 56 mm |
| Zväčšenie: | 8 x |
| Zorné pole (°): | 6,0 |
| Zorné pole (m/1000m): | 105 |
| Vzdialenosť výstupnej pupily: | 17,3 mm |
| Minimálna pozorovacia vzdialenosť: | 2,5 m |
| Priemer výstupnej pupily: | 7,0 mm |
| Svetelná priepustnosť: | 86% |
| Interpupilárna vzdialenosť: | 58-73 mm |
| Dioptrická korekcia: | +/- 4 D |
| Dĺžka: | 178 mm |
| Šírka: | 143 mm |
| Hĺbka: | 64 mm |
| Hmotnosť (bez krytiek a popruhu): | 1030 g |
