Optika LR 8x50 HD
Optika LR 8x50 HD je náš nový ďalekohľad s laserovým diaľkomerom.
| Kategória: | Meopta |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | 8594050736351 |
Popis
Optika LR 8x50 HD je náš nový ďalekohľad s laserovým diaľkomerom.
- Horčíkové telo
- Gumové armovanie
- HD optická sústava
- Integrovaný laserový diaľkomer s dosahom až 2740 m
- Dioptrická korekcia v oboch optických vetvách
- Funkcia merania vzdialenosti, meranie uhla náklonu, meranie prevýšenia cieľa
- Voľba z 3 režimov merania vzdialenosti (automatický, lov a golf)
- Indikácia nízkeho napätia batérie
- Bežne dostupná batéria typu Cr2 - vydrží 1200-1500 meraní
- Jednoduché ovládanie.
Novinkou v našom sortimente pre rok 2021 je rad binokulárov MeoPro Optika LR s diaľkomerom. Integrovaný laserový diaľkomer je skvelou pomôckou na určenie presnej vzdialenosti cieľa, či už v otvorenej krajine alebo v nehostinnom teréne.
Okrem diaľkomeru binokulár ponúka aj vynikajúce optické vlastnosti, ktoré sú zárukou jasného obrazu. Horčíkové telo s pogumovaním vytvára moderný vzhľad, charakteristický pre množstvo binokulárov Optika.
Diaľkomery na binokulároch MeoPro Optika LR sú výnimočne odolné voči vlhkosti, prachu, kolísaniu teploty i nárazom.
Balenie obsahuje ďalekohľad, prenosnú tašku s popruhom, krytky okulárov a objektívov, optickú utierku, batériu a sprievodnú dokumentáciu.
Životnost baterie (při normálním tlaku a teplotě 20°C) cca. 1200-1500meraní.
| Použitie ďalekohľadu: | Za šera, Turistika, Pozorovanie vtáctva |
| Veľkosť objektívu: | 50 mm |
| Zväčšenie: | 8 x |
| Zorné pole (°): | 6,3 |
| Zorné pole (m/1000m): | 110 |
| Vzdialenosť výstupnej pupily: | 17,3 mm |
| Minimálna pozorovacia vzdialenosť: | 4 m |
| Priemer výstupnej pupily: | 6,3 mm |
| Svetelná priepustnosť: | 85% |
| Interpupilárna vzdialenosť: | 58-73 mm |
| Dioptrická korekcia: | -4D / +3 D |
| Dĺžka: | 170 mm |
| Šírka: | 139 mm |
| Hĺbka: | 67 mm |
| Hmotnosť (bez krytiek a popruhu): | 1125 g |
| Rozsah merania vzdialenosti: | 1-2740m |
| Presnosť merania do 1000 m +/-: | 1 m |
| Presnosť merania nad 1000 m +/-: | 2 m |
| Rozsah náklonu +/-: | 40° |
| Laser: | Neviditeľný, bezpečný pre oči, trieda 1 |
| Batéria: | 1x CR2 Li-ion 3V |
