Optika6 5-30x56 RD FFP
Puškohľad pre taktickú a športovú streľbu na dlhé vzdialenosti.
| Kategória: | Optika6 |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | 8594050735248 |
Popis
Puškohľad Optika 6 5-30x56 nastavuje vysokú latku v oblasti optických zameriavacích zariadení pre športovú a presnú streľbu na dlhé vzdialenosti.
Model 5-30x56, ktorý je vybavený 2 prvkami zo skla s mimoriadne nízkym rozptylom (ED) umiestnenými v objektíve, poskytuje maximálnu celoplošnú čistotu obrazu a vysoké rozlíšenie bez ohľadu na vzdialenosť. Hlavný tubus s veľkým priemerom 34 mm poskytuje široký rozsah nastavenia korekcií vplyvu vetra a výšky, vďaka čomu strelcovi umožňuje ľahké vykonávanie týchto korekcií pri meniacich sa podmienkach v teréne.
Všetky modely 5-30x56 sú vybavené zámernými krížmi v prvej ohniskovej rovine a voľne prístupným, vynulovateľným ústrojenstvom na vykonávanie korekcií vplyvu vetra a výšky s nulovou zarážkou, ktoré je doplnené funkciou nastavovania paralaxy uľahčujúce presné zameriavanie pri streľbe na dlhé vzdialenosti.
Voliteľné prevedenia zámerných krížov zahŕňajú aj patentovaný „stromčekový“ zámerný kríž so stupnicou MIL, ktorý umožňuje presné zameriavanie v celom rozsahu zväčšenia a rovnako presné prikladanie aj odkladanie pri použití v teréne.
Zamerná osnova Mil Dot
| Vhodný na lov/streľbu: | Vhodny / Šport dlhe vzdialenosti |
| Typ zámernej osnovy: | Osvetlená |
| Poloha zámernej osnovy: | FFP (1. ohnisková rovina) |
| Zväčšenie: | 3-30x |
| Objektiv: | 56 mm |
| Závit pro filtr objektivu: | M61x0.75 |
| Rozměr hlavního tubusu: | 34 mm |
| Priemer výstupnej pupily: | 9,5-1,9 mm |
| Vzdialenost výstupnej pupily: | 90 mm |
| Zorné pole (°): | 4,7-07 |
| Zorné pole (m/100m): | 8,2-1,2 |
| Dioptrický rozsah okuláru: | +2,0/-2,0 D |
| Svetelná priepustnost: | 91% |
| Svetelná priepustnost sumraková: | 88% |
| Sumrakový faktor: | 16,7-41,0 |
| Rektifikační krok (cm / 100m): | 0,7 |
| Rozsah korekcie (Mil): | 110 |
| Rozsah korekcie (cm / 100m): | 320 |
| Korekce paralaxy: | 25m - nekonečno |
| Dlžka: | 392 mm |
| Hmotnosť: | 1039 g |
LINK PDF Optika6 5-30x56 RD FFP
